how to create a web page
fotokurzy Kosice, kurzy Lightroom, kurzy foto, kurzy fotenia, kurzy fotografovania, skola fotografie, kurzy retuse, skola fotografovania, kurzy fotenia, Kosice

KURZ ADOBE LIGHTROOM 

pre pokročilých

NAUČTE SA VYUŽIŤ ADOBE LIGHTROOM NA MAXIMUM!

Okrem farebnej úpravy, retušovania a triedenia fotiek ponúka program Adobe Lightroom aj množstvo pokročilých nástrojov, ktoré Vám umožnia napr. tvorbu koláží z viacerých fotografií, bannerov na web či sociálne siete, či dokonca webových galérií. Priamo v Lightroome tiež pripravíte slideshow sprevádzanú hudbou alebo fotoknihu. 
Oboznámte sa s pokročilými technikami retušovania a mnohými nástrojmi programu Lightroom na našom kurze!

Rozsah kurzu: 10 hodín (rozdelené do dvoch dní)

Cena kurzu: 109 €

Pre prihlásenie sa na kurz nás kontaktujte cez kontaktný formulár a uveďte typ kurzu a vybraný termín.

Minimálny počet účastníkov kurzu - 8 ľudí, maximálny počet - 10 ľudí.
Na kurz je potrebné doniesť si vlastný notebook s nainštalovaným programom Adobe Lightroom (ideálne verzia 6, CC alebo Classic CC). Link na inštaláciu 7-dňovej trial verzie dostane každý účastník tesne pred kurzom.
V cene kurzu sú farebné študijné materiály pre každého účastníka.
Vytvorený je aj event na Facebooku.

Pre koho je kurz určený:
Kurz Adobe Lightroom pre pokročilých je určený najmä absolventom základného kurzu Adobe Lightroom, ale aj tým, ktorí sa už v programe dobre orientujú a chceli by sa naučiť aj pokročilé techniky úprav fotografií a osvojiť si ďalšie nástroje. Na svoje si prídu profesionáli, ktorí sa fotografovaním živia (alebo by sa ním v budúcnosti chceli živiť). Kurz však môžu absolvovať aj hobby fotografi, ktorí by radi posunuli svoje zábery na vyššiu úroveň.

Čo sa našom kurze Adobe Lightroom  pre pokročilých naučíte?

1. Rôzne spôsoby práce s katalógom a filtrami - ukážeme Vám tie najefektívnejšie techniky triedenia fotografií a ich vyhľadávanie podľa rôznych parametrov, napr. podľa typu fotoaparátu, ohniskorej vzdialenosti, kľúčových slov a pod.
2. Zvládnuť pokročilé techniky úpravy expozície, farieb a tonality - naučíte sa pracovať s tónovými krivkami v rôznych kanáloch a dosiahnuť tak najrôznejšie efekty a podanie farieb.
3. Spájať zábery do HDR fotografií  a panorám - najnovšia verzia Lightroomu umožňuje tiež spájanie viacerých fotografií do pôsobivých HDR snímok a do panorám.
4. Odstrániť deformácie či rôzne skreslenia spôsobené objektívmi - pokročilé nástroje Vám umožnia skorigovať súdkovité línie, vinetáciu či chromatickú aberáciu na fotografiách.
5. Retušovať fotografie ako profesionál - prezradíme Vám tie najlepšie triky pri retuši pleti či nežiadúcich prvkov na fotografii. Ukážeme si, kedy je vhodné retušovať fotografiu vo Photoshope kedy nám postačí samotný Lightroom.
6. Systematicky pracovať s presetmi a farebnými profilmi - okrem presetov Vám ukážeme aj prácu s farebnými profilmi, ktoré Vám umožnia ďalšie spôsoby úprav fotografie.
7. Tvoriť koláže z viacerých fotografií - priamo v Lightroome môžete tvoriť koláže z viacerých záberov vhodné ako bannery na web, Facebook či Instagram.
8. Pripraviť fotografie pre tlač - vyexportujte perfektne ostré fotografie v správom rozlíšení pre tlač. Priamo v Lightroome si tiež môžete pripraviť tlač viacerých fotografií na jeden hárok papiera v požadovanom rozložení.
9. Pracovať s mapami a vyhľadávaním tvárí - potrebujete zistiť, kde presne fotografia vznikla? Aj toto už dokáže Lightroom. Rovnako môžete triediť fotografie podľa ľudí, ktorí sú na nich odfotografovaní.
10. Tvoriť slideshow z fotografií sprevádzané hudbou - rýchlo a jednoducho môžete spojiť svoje fotografie do slideshow doplnenej hudbou.
11. Vytvárať webové galérie - ukážte Vaše fotografie klientom či divákom prostredníctvom pôsobivých galérií na Vašej webovej stránke!
12. Vkladať do fotografií skryté copyrighty i viditeľné vodoznaky - používajte prvky, ktoré Vám pomôžu ochrániť Vaše snímky pred zneužitím či krádežou.
13. Dosiahnuť lepší výsledok za kratší čas - to, čo Vám predtým zabralo možno hodiny, sa naučíte robiť rýchlo a efektívne za niekoľko minút. Lightroom šetrí Váš čas!


Najbližšie termíny kurzu Lightroom pre pokročilých nájdete nižšie.

V prípade nutnosti zrušenia rezervácie/účasti na kurze/podujatí organizovaného vo Fotokurzy Košice sa uplatňujú storno podmienky.

  november
2019
 • (sobota - nedeľa)
  sobota 14:00 - 19:00
  nedeľa 9:30 - 14:30
  spolu 10 hodín
 • Maximálne 12 účastníkov v skupine.
 • Cena: 119 €
 • Pre prihlásenie sa na tento termín kurzu nás kontaktujte cez formulár vyššie.

  jeseň
2019
 • Máte záujem o kurz Lightroom vo Vašej firme alebo fotoklube?
  Pripravíme Vám kurz presne na mieru!
  Kurz môže prebiehať aj priamo u Vás vo firme.
 • Cena: podľa dohody
 • Neváhajte nám napísať a pripravíme Vám kurz grafickej úpravy fotografií na mieru.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER NOVINIEK

O nových termínoch fotokurzov Vás budeme informovať ako prvých!

SLEDUJTE NÁS: