create your own site
fotokurzy Kosice, kurzy Lightroom, kurzy foto, kurzy fotenia, kurzy fotografovania, skola fotografie, kurzy retuse, skola fotografovania, kurzy fotenia, Kosice

KURZ RETUŠE

a úpravy fotografií v programe
Adobe Lightroom

KURZ VÁM POMÔŽE VYŤAŽIŤ Z VAŠICH ZÁBEROV MAXIMUM

Kurzy Adobe Lightroom prebiehajú spravidla vo forme intenzívnych víkendových školení.

Rozsah kurzu: 10 hodín

Cena kurzu: 119 €

Pre prihlásenie sa na kurz nás kontaktujte mailom alebo cez kontaktný formulár a uveďte typ kurzu a vybraný termín.

Maximálny počet účastníkov kurzu: 12 ľudí.
Na kurz je potrebné doniesť si vlastný notebook s nainštalovaným programom Adobe Lightroom (ideálne verzia 6, CC alebo Classic CC). Link na inštaláciu 7-dňovej trial verzie dostane každý účastník tesne pred kurzom.
V cene kurzu sú farebné študijné materiály pre každého účastníka.

Popis kurzu:
Adobe Lightroom je grafický program vyvinutý špeciálne pre fotografov, ktorý obsahuje všetky potrebné nástroje pre tonálnu a farebnú úpravu digitálnych fotografií a tiež nástroje pre retuš. Má premyslenú štuktúru a intuitívne ovládanie, ktoré Vám pomôže ľahko si osvojiť princíp jeho fungovania. Lightroom umožňuje veľmi rýchle a efektívne triedenie fotografií a pridávanie kľúčových slov.
Spracovanie fotografií v PC je dnes prirodzenou súčasťou práce fotografa. S neupraveným výsledkom priamo z fotoaparátu sa dnes už neuspokojí ani väčšina fotoamatérov. Tento kurz je zameraný na jednoduchý a spoľahlivý spôsob, ktorý Vás dovedie k úžasným výsledkom. Naučíme Vás, ako spracovať Vaše zábery rýchlo a efektívne, aby ste z nich vyťažili maximum.
Poďte sa pozrieť, aké postupy je vhodné použiť pri úprave fotografie, ktorou úpravou začať, ktorou skončiť a ako to neprehnať.

Pre koho je kurz určený:
Kurz Adobe Lightroom je určený všetkým nadšencom digitálnej fotografie, ktorí si chcú osvojiť tajomstvá pôsobivej grafickej úpravy a retuše fotografií. Na svoje si prídu profesionáli, ktorí sa fotografovaním živia (alebo by sa ním v budúcnosti chceli živiť), pretože Vás naučíme, ako pracovať efektívne aj s veľkým množstvom fotografií a ako “vyvolať” žiarivú, perfektne ostrú fotografiu z formátu RAW. Kurz však môžu absolvovať aj hobby fotografi, ktorí by radi posunuli svoje zábery na vyššiu úroveň.

Čo sa našom kurze Adobe Lightroom  naučíte?

1. Urobiť si poriadok v súboroch s fotografiami - naučíte sa, ako importovať, organizovať a značkovať Vaše fotografie tak, aby ste mali o nich dokonalý prehľad. Taktiež Vám ukážeme viacero spôsobov triedenia fotografií do tzv. kolekcií.
2. Spoznať rozdiely medzi formátom JPEG a RAW - dozviete sa, na čo sa používa formát RAW, aké sú jeho výhody/nevýhody. Zoznámite sa s princípom záznamu digitálneho obrazu, pojmami ako rozlíšenie či megapixely.
3. Zvládnuť základné i pokročilé úpravy expozície, farieb a tonality - pomocou tónových kriviek a ďalších úprav vylepšíte svoje fotografie a vyťažíte z nich maximum.
4. Retušovať fotografie ako profesionál - rýchla a jednoduchá retuš fotografií, ktorá Vám pomôže odstrániť malé nedostatky, vymazať z fotografie neželané prvky, či krásne vyhladiť pleť.
5. Vytvárať si vlastné “recepty” na úpravy fotografií - páči sa Vám úprava fotografie, ktorú ste práve urobili? Uložte si ju a môžete ju použiť znova na inú fotografiu len pomocou jedného kliku!
6. Upravovať stovky fotografií naraz jedným klikom - potrebujete upraviť množstvo fotografií podobným spôsobom? Použite synchronizáciu úprav a dramaticky tak šetrite svoj čas!
7. Dosiahnuť nezvyčajný vzhľad fotografií - pridajte fotografiám rôzne špeciálne efekty, ktoré na nich vyčaria zvláštnu atmosféru.
8. Dosiahnuť lepší výsledok za kratší čas - to, čo Vám predtým zabralo možno hodiny, sa naučíte robiť rýchlo a efektívne za niekoľko minút. Lightroom šetrí Váš čas!
9. Pripraviť fotografie pre tlač - vyexportujte perfektne ostré fotografie v správom rozlíšení pre tlač. Priamo v Lightroome si tiež môžete pripraviť tlač viacerých fotografií na jeden hárok papiera v požadovanom rozložení.
10. Vkladať do fotografií skryté copyrighty i viditeľné vodoznaky - používajte prvky, ktoré Vám pomôžu ochrániť Vaše snímky pred zneužitím či krádežou.

Najbližšie termíny kurzu Lightroom nájdete nižšie.

V prípade nutnosti zrušenia rezervácie/účasti na kurze/podujatí organizovaného vo Fotokurzy Košice sa uplatňujú storno podmienky.

  október
2019
 • (sobota - nedeľa)
  sobota 14:00 - 19:00
  nedeľa 9:30 - 14:30
  spolu 10 hodín
 • Maximálne 12 účastníkov v skupine.
 • Cena: 119 €
 • Pre prihlásenie sa na tento termín kurzu nás kontaktujte cez formulár vyššie.

  podľa
dohody
 • Máte záujem o kurz Lightroom vo Vašej firme alebo fotoklube?Pripravíme Vám kurz presne na mieru!
  Kurz môže prebiehať aj priamo u Vás vo firme.
 • Cena: podľa dohody
 • Neváhajte nám napísať a pripravíme Vám kurz grafickej úpravy fotografií na mieru.

PRIHLÁSIŤ SA NA ODBER NOVINIEK

O nových termínoch fotokurzov Vás budeme informovať ako prvých!

SLEDUJTE NÁS: